Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:

Lokata terminowa 3+3


PKO BP odkupi od Credit Suisse 25 proc. udziałów w PKO TFI

PKO Bank Polski podpisał umowę z Credit Suisse o odkupieniu 25 proc. należących do szwajcarskiej grupy udziałów w PKO Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych. Bank nabywa pakiet 45 000 akcji. W rezultacie PKO BP obejmie 100 % udziałów PKO TFI.

Zgodnie z oczekiwaniami transakcja powinna zostać sfinalizowana 1 października 2009r. Credit Suisse będzie zarządzał funduszami PKO TFI do końca 2009 r. co powinno usprawnić przeprowadzenie całej transakcji.

- Nasza wieloletnia współpraca z Credit Suisse przyniosła wymierne korzyści obu stronom. Przede wszystkim umożliwiła stworzenie jednego z największych towarzystw funduszy inwestycyjnych na polskim rynku. Bank nadal będzie świadczyć usługi na rzecz PKO TFI, które obejmują udostępnienie szerokiej sieci placówek Banku i sieci dystrybucji w celu sprzedaży jednostek uczestnictwa w funduszach zarządzanych przez PKO TFI – podkreśla Krzysztof Dresler, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

- Polska jest nadal bardzo ważnym rynkiem dla Credit Suisse. Mamy zamiar wykorzystać nasze międzynarodowe doświadczenie i w przyszłości, po sfinalizowaniu transakcji sprzedaży udziałów, poszukać nowych możliwości rozwoju naszej działalności w Polsce – podkreśla Gerhard Fusenig, Head of Asset Management w regionie EMEA, w Credit Suisse.

PKO TFI utworzono w 1997 roku jako joint venture przez Credit Suisse oraz PKO Bank Polski łącząc doświadczenie w zarządzaniu funduszami jednej z najstarszych grup finansowych na świecie z ogromnym potencjałem największego polskiego banku, którego największa sieć stała się platformą dystrybucji funduszy. 30 czerwca 2009 r. PKO TFI było trzecim pod względem wielkości towarzystwem funduszy inwestycyjnych w Polsce i zarządzało 13 funduszami inwestycyjnymi o całkowitej wartości aktywów wynoszącej 8,135 mld zł, a jego udział w rynku towarzystw inwestycyjnych stanowił około 10,5% w oparciu o dane z dostępnych publicznie raportów finansowych towarzystw funduszy inwestycyjnych.

Dodaj komentarz:

Może zainteresują Cię również artykuły:

    No related posts

Bank PKO BP
Inteligo

Reklama

Partnerzy

Najnowsze na forum

Fundusze inwestycyjneFundusze inwestycyjne
Jak zacząć zarabiać na funduszach inwestycyjnych, wykorzystując sprawdzone mechanizmy rynkowe...


LOGO