Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:

Rusza kampania promocyjna Max Pożyczki Mini Raty

Lokata terminowa 3+3


PKO Bank Polski partnerem wspierającego rozwój infrastruktury w Polsce i Europie Funduszu Marguerite

PKO Bank Polski jako jedyny bank z Europy Środkowej i Wschodniej oraz jedyna polska instytucja finansowa, została zaproszona do negocjacji w gronie strategicznych partnerów (core sponsor) prestiżowego Funduszu Marguerite 2020. Powstaje on z inicjatywy m.in. Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), Caisse des Depots (CDD), KfW Bankengruppe w celu udostępnienia środków finansowych wspierających rozwój infrastruktury transportowej, energetycznej i odnawialnych źródeł energii na obszarze Unii Europejskiej.

- O zaproszeniu PKO BP do grona partnerów Funduszu Marguerite 2020 zadecydowała przede wszystkim silna pozycja Banku na krajowym rynku finansowym, a także potencjał jego rozwoju w przyszłości, w tym również na rynkach zagranicznych – podkreśla Wojciech Papierak p.o. prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego.

Grono partnerów strategicznych składa się z czołowych banków europejskich (m.in. EBI, CDD z Francji, KfW z Niemiec, Cassa Depositi e Prestiti (CDP) z Włoch i ICO z Hiszpanii. Utworzenie Marguerite Equity Fund ma na celu zapewnianie środków pozwalających przede wszystkim na finansowanie przedsięwzięć o charakterze infrastrukturalnym, szczególnie potrzebnych dla polskiej gospodarki. Projekt ten jest realizowany od jesieni 2008 r. pod egidą Rady Europejskiej, jako kluczowe narzędzie w finansowaniu potrzeb związanymi z nową europejską polityką energetyczną. Fundusz Marguerite umożliwi otwarcie kolejnego źródła pozyskiwania na atrakcyjnych warunkach kapitałów przede wszystkim dla polskich firm zainteresowanych rozwojem infrastruktury. Szczególnym priorytetem cieszyć się będą projekty energetyczne m.in. związane z redukowaniem skutków zmian klimatycznych i z rozwojem infrastruktury. – Jestem przekonany – dodaje W. Papierak, że zaangażowanie potencjału PKO BP w tę inicjatywę pozwoli na szersze rozpropagowanie dużych, strategicznych projektów infrastrukturalnych poza granicami Polski i pozyskanie dla ich realizacji funduszy z zagranicy.

Dodaj komentarz:

Może zainteresują Cię również artykuły:

    No related posts

Bank PKO BP
Inteligo

Reklama

Partnerzy

Najnowsze na forum

Fundusze inwestycyjneFundusze inwestycyjne
Jak zacząć zarabiać na funduszach inwestycyjnych, wykorzystując sprawdzone mechanizmy rynkowe...


LOGO